قلب یخی هم ثبت جهانی شد

سری دوم از سریال «قلب یخی» برای جلوگیری از توزیع غیرقانونی این مجموعه ثبت جهانی شد.

به گزارش خبرنگار سرویس تلویزیون ایسنا ، در پی قاچاق سی‌ دی‌ های «قلب یخی» به کارگردانی محمد حسین لطیفی ، سری دوم این سریال ثبت بین‌ المللی شد تا از توزیع غیرقانونی آن جلوگیری شود.

تهیه‌ کننده سریال «قلب یخی» با اعلام خبر بالا خاطرنشان کرد: تلاش وکلای ما سرانجام به نتیجه رسید و سریال «قلب یخی» ثبت جهانی شد.

پیش از این محمد حسین لطیفی ـ کارگردان ـ با ابراز گلایه‌ مندی از عدم رعایت قانون کپی رایت ، در عین حال اعلام کرده بود که این قانون در کشور اجرایی است و تصمیم گرفته‌ اند‌ تا زمان حل شدن این قضیه (کپی رایت) برای ساخت قسمت‌ های جدید صبر کنند.

لطیفی در بخشی از صحبت‌ هایش هم به این مساله اشاره کرده بود که برای جلوگیری از توزیع غیر قانونی یک مجموعه‌ ی فرهنگی ، از هدیه دادن ماشین و خانه استفاده نمی‌ کند.

به گزارش ایسنا ، سریال «قلب یخی» توسط شرکت تصویر دنیای هنر توزیع می‌ شود و تصویربرداری سری دوم این مجموعه مدتی است که آغاز شده است.

شرکت تصویر دنیای هنر آذر ماه امسال در اطلاعیه‌ ای اعلام کرد: تغییرات گسترده‌ ای در نحوه‌ ی عرضه‌ ی فصل دوم سریال «قلب یخی» اعمال می‌ شود.

این شرکت همچنین از صبر و متانت مردم پیرامون مشکلاتی که در نحوه عرضه فصل اول سریال «قلب یخی» به وجود آمد ، تشکر کرده بود.

آخرین قسمت‌ ها از سریال «قلب یخی» آذر ماه امسال توزیع شد و با احتساب پخش اپیزود دوم در سال ۹۰ ، بین عرضه‌ ی اپیزود اول و دوم بیش از یک فصل فاصله می‌ افتد.

براساس این گزارش ، پیش از این سریال «قهوه تلخ» مهران مدیری ثبت جهانی شده بود ، آقا گلیان تهیه‌ کننده «قهوه تلخ» در این زمینه گفته بود: عبارت «FBI warning» که در ابتدای سی‌ دی‌ ها نقش می‌ بندد ، یک شو و نمایش نیست بلکه واقعی است ، این مساله باعث شد که «قهوه تلخ» از هیچکدام از شبکه‌ های فارسی زبان خارج از ایران پخش نشود

نوشته شده در تاریخ جمعه 4 شهریور 1390    | توسط: رعد    |    | نظرات()