با شوهر شکاکم چه کنم؟

به طور کلی شک چیز خوبی است اما در بعضی زمینه ها واقعا مشکل ساز است متاسفانه شک در بین مردان بیشتر نسبت به همسران خود ایجاد میشود و سوالات احمقانه ای در ذهن مرد  ایجاد میکند اما این وظیفه همسر است تا با زیرکی و درایت این مشکل را حل کند …

اما چطور به این افراد (شکاک) کمک کنیم که او ‌این بحران را پشت سر بگذارد و به حالت اولیه خود باز گردد ؟

۱٫ زمان‌هایی و هم چنین موقعیت‌هایی که همسرتان‌ این احساس را پیدا می‌کند و نسبت به شما حسادت می‌ورزد را یادداشت کنید و‌ این زمان‌ها را با هم مقایسه کنید و رفتار‌های خودتان را نسبت به او بسنجید و هم چنین شدت حسادت او نسبت به خودتان را یادداشت کنید و سعی کنید رفتار‌های را که انجام می‌دادید را ترک کنید تا حساسیت شوهرتان کمتر شود و تا ‌این موضوع به مرور زمان از بین برود .

۲٫ با شوهرتان در آرامش و زمانی که هر دوی شما آسوده خاطر هستید و بدون هیج گونه دعوایی به صحبت بشینید و به او اجازه دهید تا علت‌این موضوع را برای شما توضیح دهد و به شما بگوید چرا حسود شده است و چرا رفتارش با شما‌این گونه شده است .

با دقت به صحبت‌های و شک‌های که او مطرح می‌سازد گوش دهید و سعی کنید او را درک کنید و نه‌این که با او به خاطر صحبت‌های که می‌گوید و ادعا‌هایی که دارد دعوا کنید . به خاطر داشته باشید شما می‌خواهید ‌این موضوع را حل کنید و نه ‌این که به‌این موضوع دامن بزنید .

شما با ‌این کارتان و عمل تان به او ثابت می‌کنید که او را دوست دارید و نمی‌خواهید از او دور شوید و یا‌اینکه به دنبال شخص دیکری بروید ،همان طور که علت رفتارهایش را از او می‌پرسید برای او هم توضیح دهید که رفتار‌های که با شما دارد برایتان غیر قابل تحمل است .

همسرتان را با اشخاص و افرادی که با آنها در ارتباط هستید آشنا سازید تا او اطمینانش به شما جلب شود .

اما یک موضوع مهم مطرح است و آن ‌این است که حواستان باشد در دام نیفتید ؟

یعنی برای‌ این که زندگی خود را بخواهید نجات دهید مرتکب اعمالی می‌شوید و بدون ‌اینکه متوجه شوید در دام‌هایی می‌افتید که زندگی شما را تلخ تر می‌کند:

۱٫ سعی نکنید رفتار و شیوه‌ی اخلاق و خلق و خوی کلی خود را به خاطر او عوض کنید ، زیرا برای او مسلم می‌شود که کاری را در سابق انجام می‌داده‌اید اشتباه و شک و حسادت او به شما صحیح بوده است و‌این حساسیت‌ها و شک‌ها بیشتر می‌شود. نه خود را عوض کنید و نه به رفتارتان دامن بزنید

۲٫ هیچ گاه به شوهرتان که‌این اخلاق را دارد دروغ نگویید ، زیرا با دروغ گفتنتان به او ، حساسیت او را بیشتر می‌کنید ، اگر با همکاران خود به خرید رفته اید و بیرون نهار میخورید و زمانی را دوست دارید با دوستان قدیمی تان بگذرانید ، لزومی ندارد به او دروغ بگویید ، پس او را بیشتر مشکوک نکنید .

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 30 مرداد 1390    | توسط: رعد    |    | نظرات()