بستنی روکش طلا در برج میلاد با قیمت ۲۵۰ هزار تومان

جدا من فکر میکنم مشکل اختلاف طبقاتی در ایران داره از کنترل خارج میشه فکر کنید این همه درآمد نفت فقط تو جیب چند نفر و آقازاده ها میره بعد همین آقازاده ها میرن تو برج میلاد که هزینه هر پرس غذا ۱۶۵ هزار تومان دسر ویژه ۳۰۰ هزار  تومان و در نهایت هر گلاس بستنی میوه ای با روکش طلا ۲۵۰ هزار تومان یعنی به عبارتی یک غذای کامل در این برج برای هر نفر ۷۱۵ هزار تومان میشود شما به این چی میگین؟ مطلب را دنبال کنید….

روزنامه واشنگتن پست در گزارشی می نویسد: ۳۰ سال پس از گذشت انقلاب اسلامی در ایران که با شعارهای رفع محرومیت و برابری طبقاتی به وقوع پیوست ، شکاف طبقاتی در این کشور به حدی رسیده است که عده ای در نازو نعمت غوطه ورند و عده ای دیگر برای بقای خود می جنگند.

به گزارش عصر ایران این روزنامه آمریکایی با اشاره به شعارهای انقلاب اسلامی می نویسد :‌” بستنی روکش شده با طلا جزء تصویری نبود که در اوایل انقلاب اسلامی برای مردم ایران ترسیم می شد ، آن گاه در اوایل انقلاب شعار تقسیم عادلانه پول نفت بین طبقات محروم را سر می دادند.

اما با گذشت بیش از ۳ دهه از انقلاب درآمدهای نجومی نفت که میلیارد ها دلار پول می شود ، این امکان را برای عده ای از ثروتمندان ایرانی فراهم کرده که این “دسر فاسد” (بستنی روکش طلا) را بخورند.

واشنگتن پست می نویسد :‌ ” در اثر سیاست های نادرست دولت و نیز فساد اقتصادی موجود در ایران ، طبقه ای جدید از سرمایه داران در ایران شکل گرفته است . این طبقه از فرزندان برخی مقامات ( آقازاده) گرفته و خانواده صاحبان صنایع و کارخانه ها و نیز افرادی را شامل می شود که با زدوبند و با سودهای پایین میلیاردها تومان از بانک ها وام گرفته اند و این در حالی است که افزایش در آمد نفتی ایران در سال های گذشته ( ۵۰۰ میلیارد دلار در ۵ سال گذشته) این طبقه جدید سرمایه دار در ایران را بیش از دیگر طبقات منتفع کرده است.

واشنگتن پست درباره رفتارهای طبقه سرمایه دار جدید در ایران می نویسد :‌” طبقه سرمایه دار جدید در ایران ماشین پورشه سوار می شود ، برای پارتی های آخر شب خاویار سرو می کند و در بلند ترین رستوران چرخشی در جهان ( رستوران برج میلاد) بستنی روکش طلا با قیمت ۲۵۰ دلار می خورد .

از بالای ساختمان ۱۴۲۷ فوتی برج میلاد فقرای تهران نقطه های کوچکی به نظر می رسند که به صورت گروهی در خیابان ها حرکت می کنند.

واشنگتن پست در ادامه می نویسد :‌” ما در اینجا محیطی لوکس و آرام برای دوری مشتریانمان از مشکلات روزانه تهران فراهم آورده ایم.” این را احمد طلایی یکی از صاحبان رستوران چرخان برج میلاد تهران می گوید که در حال استقبال از مشتریان در قسمت ” وی آی پی ” این رستوران است که قیمت ثابت منوی غذاهای آن رقمی بین ۲۸۰ تا ۳۰۰ دلار است که البته این رقم شامل دسر بستنی روکش طلا نمی شود.

صاحب رستوران که در حال توضیح مشخصات بستنی مخصوصی است که علاوه بر روکش طلا محتوی خاویار و روکش نقره نیز است ، می افزاید که این حق مردم است که با پول خود هر چه که دوست دارند بخرند و این هیچ ربطی به سیاست ندارد.

واشنگتن پست در ادامه می نویسد که شکاف بین فقیر و غنی در ایران در حالی رو به افزایش است که میلیون ها تن از ایرانیان طبقه متوسط و زیر متوسط با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می کنند.

این روزنامه در ادامه به نقل از ” حسین راغفر” یکی از مشاوران اقتصادی سابق محمود احمدی نژاد که می گوید به دلیل مخالفت با سیاست های اقتصادی دولت از سمت خود کناره گرفته است ، می نویسد :‌” هم اکنون قدرت با ثروت درآمیخته شده است و حالا ما از این جهت هیچ فرقی با ایالات متحده آمریکا نداریم “.

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 30 مرداد 1390    | توسط: رعد    |    | نظرات()