دستگیری یک هكر 21 ساله در اصفهان

 

مشاهده دستگیری یک هکر ۲۱ ساله در اصفهان . . .

دستگیری یک هكر 21 ساله در اصفهان

هکری که به اطلاعات ایمیل و داده های محرمانه تعدادی از شهروندان دسترسی یافته بود توسط پلیس فضای تبادل اطلاعات اصفهان شناسایی ودستگیر شد.

به گزارش ایلنا، مصطفی صادقیان، سرپرست مرکز اطلاع رسانی پلیس اصفهان تاکید کرد: در پی کسب خبری مبنی بر اینکه فرد یا افرادی در فضاهای مجازی فیس بوک و یاهو با کاربران دیگر ارتباط برقرارکرده و پس از تبادل چند نامه الکترونیکی و پیام اقدام به هک صندوق ایمیل و دسترسی غیر مجاز به داده ها و اطلاعات شخصی و خانوادگی کاربران کرده اند با توجه به حساسیت موضوع مراتب در دستور کار ماموران پلیس فضای تبادل اطلاعات استان قرار گرفت.

وی افزود : با بررسی های فنی و گشت های اینترنتی چند کاربر که به نوعی با موضوع در ارتباط بوده شناسایی و تحقیقات جامعی از آنان به عمل آمد.

این مقام مسئول تصریح کرد :در نتیجه تحقیقات انجام شده نهایتا فردی به نام “مسعود ـ الف” ۲۱ ساله شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیرشد.

سرپرست مرکز اطلاع رسانی پلیس استان گفت : نامبرده ابتدا منکر هرگونه بزهی شد اما پس از رویارویی با مستندات و ادله الکترونیکی جمع آوری شده توسط پلیس اصفهان، به بزه ارتکابی اقرار کرد.

این مقام انتظامی افزود: متهم عنوان کرد که در محیط های فیس بوک و یاهو با دیدن اطلاعات کاربران آن سایت ها نظیر نام و نام خانوادگی و عکس و … سعی در برقراری ارتباط با آنان کرده و پس از مدتی اقدام به دسترسی و ورود غیر مجاز به صندوق ایمیل و تهدید آنها با استفاده از محتویات ایمیل آنان می کرده است.

صادقیان با بیان اینکه متهم به همراه پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شده است به شهروندان هشدار داد: فضای اینترنتی یک دنیای مجازیست که در آن دوست و دشمن قابل شناسایی نیست لذا از اعتماد به افراد ناشناس در اینگونه فضاها جدداً خود داری کنید که سهل انگاری در این امر تهدیدی جدی برای فرد ، خانواده ، شغل و حیثیت را بدنبال دارد….

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 6 مرداد 1390    | توسط: رعد    |    | نظرات()